Promocja zdrowia

Działalność charytatywna i dydaktyczna
Często pomagam bezinteresownie. Bezpłatnie sprawdzam czy dzieci mają symetryczną postawę ciała. Rodziców uczę jak samodzielnie w ramach profilaktyki obserwować swoje dziecko i rozpoznawać pierwsze oznaki zaburzeń narządu ruchu. Zajęcia prowadzone są indywidualnie. Cierpliwie nauczam swoich pacjentów, że terapeuta wykonuje część pracy potrzebnej do ratowania pacjenta. Uczę swoich pacjentów jak żyć, aby być zdrowym. Udzielam wskazówek dotyczących codziennej diety, które pozwalają zwiększyć poziom energii w organizmie i podnoszą komfort życia.
Współpraca z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Brodnicy
Co roku biorę czynny udział w promowaniu ekologicznego stylu życia podczas Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego w Brodnicy[podziękowanie].Wygłaszam wykłady i prowadzę warsztaty, których głównym celem jest przybliżenie zagadnień profilaktyki zdrowia, stosowania bezpiecznych sposobów przywracania zdrowia oraz pracy nad rozwojem osobistym.
Informowanie społeczeństwa o korzyściach jakie dają naturoterapie
Przyczyniam się do profesjonalizacji zawodu bioenergoterapeuty i chiropraktyka. Udzieliłam wywiadu na temat „Bioenergoterapia – fakty i mity” oraz na temat „Naturalne metody wspomagania zdrowia”. Program nadała brodnicka telewizja Eltronik. Swoja wiedzą dzielę się również na łamach lokalnych gazet: Gazeta Pomorska, Czas Brodnicy.
Art. "Bioenergoterapia dla diabetyków" Katarzyna Pankiewicz7.o7.2006r. Gazeta Pomorska
Art. "W Brodnicy leczą niekonwencjonalnie" Alicja Beksa 02.06.2006r. Czas Brodnicy
Art. "Niekonwencjonalnie nie znaczy źle" Paulina Dawid 26.08.2008r. Gazeta Pomorska
Art."Bioenergoterapia fakty i mity" Ewa Kamińska 19.11-03.12 2007r. Informacje Brodnickie
Ewa Kamińska - gabinet 
bioterapeutyczny w katalogu Gwiazdor