O mnie...

Mgr EWA KAMIŃSKA
MISTRZ BIOENERGOTERAPII
DORADCA ZDROWIA

Członek Polskiego Cechu Bioenergoterapeutów
Radiestetów i Uzdrawiaczy w Warszawie
Dyplomowany Chiropraktyk
Członek Stowarzyszenia Chiropraktycy Polscy
„Praca z pacjentem to moje powołanie”


Pracując z pacjentem pamiętam, że ciało, duch i psychika to jedność, a choroba jednego elementu wpływa na funkcjonowanie pozostałych. Jestem zwolenniczką miękkich, bezbolesnych technik terapeutycznych. Bioenergoterapia i Chiropraktyka McTimoney-Corley’a to uzupełniające się terapie. Pomocniczo stosuję również terapie bańkami lekarskimi (szklanymi), masaż bańką chińską i świecowanie uszu. Mam szczególny dar wyczuwania chorych miejsc w ciele człowieka. Pozwala mi to dostrzec i usunąć prawdziwą przyczynę choroby. Dłońmi oceniam zaburzenia w równowadze stawów i całego aparatu ruchu. Następnie bardzo precyzyjnymi i dokładnymi mobilizacjami stwarzam warunki do odbudowania naturalnej harmonii. Poznałam wiele metod, dzięki nim mogę skutecznie pomóc wielu ludziom.
Wrodzone predyspozycje i systematyczna praca
Z medycyną komplementarną zaprzyjaźniłam się z powodu własnej choroby. Leczenie konwencjonalne nie skutkowało. Z nadzieją udałam się do bioenergoterapeuty. Po kilku zabiegach zdrowie i dobre samopoczucie wróciło, ale zainteresowanie terapią naturalną pozostało. Medycyna komplementarna stała się moją pasją. Jednak punktem zwrotnym w moim życiu było spotkanie z Mistrzem Bioenergoterapii Ryszardem Romanem Ulmanem. Okazało się, że posiadam w swoich dłoniach talent: predyspozycje do pomagania. Podjęłam więc naukę w celu zdobycia wiedzy i doświadczenia potrzebnych do rozwijania umiejętności bioenergetycznych. W Warszawie ukończyłam kurs bioenergoterapii, potem zdałam egzaminy zawodowe przed Komisją Egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej z wynikiem bardzo dobrym.
Kwalifikacje i uprawnienia
Ukończyłam szereg kursów i stale podnoszę swoje kwalifikacje. Uczestniczyłam w profesjonalnym Kursie Bioenergoterapii w Polsko – Amerykańskim Centrum Szkolenia Medycyny Naturalnej „BIORAD” oraz kursie Dokształcającym z Medycyny Manualnej oraz Podstaw Psychologii i Kontaktu z Pacjentem do zawodu bioenergoterapeuty. Jestem również absolwentką Kursu Trenerskiego Bioenergoterapii i Technik mentalnych w Polsko – Amerykańskim Centrum Szkolenia Medycyny Naturalnej „BIORAD”. Praktyka i profesjonalne przygotowanie do zawodu pozwoliły mi uzyskać, po egzaminach w Katowickiej Izbie Rzemieślniczej, tytuł Mistrza w zawodzie bioenergoterapeuta (nr dyplomu 107/06).

Jestem też dyplomowaną terapeutką manualną - chiropraktykiem. Wreszcie mogłam skutecznie pomóc mojemu synowi, u którego stwierdzono skoliozę.

Ukończyłam Akademię Chiropraktyki w Toruniu, prowadzoną przez Henryka Dyczka Dyplomowanego Akupunkturzystę i Chiropraktyka, zrzeszonego w Polskim Towarzystwie Medycyny Manualnej, British Acupuncture Council oraz British Association for Applied Chiropractic. Nauka w Akademii Chiropraktyki dała mi potrzebną wiedzę i praktykę do wykonywania skutecznych i bezpiecznych zabiegów chiropraktycznych.
Dlaczego Moi pacjenci mogą czuć się bezpiecznie?
Przeszłam szereg weryfikacji i egzaminów, a moja działalność jest ubezpieczona. Zobowiązana jestem przestrzegać kodeksu etycznego pracy, który zaprzysięgłam w momencie zdania egzaminu państwowego.
Działalność charytatywna i dydaktyczna
Co roku biorę czynny udział w promowaniu ekologicznego stylu życia podczas Międzynarodowego Jarmarku Ekologicznego w Brodnicy. Wygłaszam wykłady i prowadzę warsztaty, których głównym celem jest przybliżenie zagadnień profilaktyki zdrowia wg teorii medycyny naturalnej.

Cierpliwie nauczam swoich pacjentów, że terapeuta wykonuje część pracy potrzebnej do ratowania pacjenta. Uczę swoich pacjentów jak żyć, aby być zdrowym. Udzielam wskazówek dotyczących codziennej diety, które pozwalają zwiększyć poziom energii w organizmie i podnoszą komfort życia.

Często pomagam bezinteresownie. Bezpłatnie sprawdzam dzieci mają symetryczną postawę ciała. Rodziców uczę jak samodzielnie w ramach profilaktyki obserwować swoje dziecko i rozpoznawać pierwsze oznaki zaburzeń narządu ruchu. Zajęcia prowadzone są indywidualnie.

Z przekonaniem przyczyniam się do profesjonalizacji zawodu bioenergoterapeuty i chiropraktyka. Biorę czynny udział w spotkaniach branżowych.

Zachęcam do przeczytania artykułów, które szerzej traktują o powszechnych dolegliwościach i o moich terapiach.
Ewa Kamińska - gabinet 
bioterapeutyczny w katalogu Gwiazdor