Psychoterapia energetyczna

PSYCHO – BIO – ENERGOTERAPIA SPOSOBEM DO OSIĄGNIĘCIA RÓWNOWAGI EMOCJONALNEJ

PSYCHOTERAPIA ENERGETYCZNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻYPRZEŻYCIA Z ŁONA MATKI I OKOŁOPORODOWE


W pierwszych dziewięciu miesiącach naszego istnienia mamy do czynienia z najszybszym tempem rozwoju. Wszelkie zaburzenia z tego okresu oraz poród , mają szczególny wpływ na późniejsze życie i zdrowie.

Czy na pewno tak słodko i beztrosko?

W łonie dziecko żyje swoimi i matki problemami, która od samego poczęcia, przekazuje mu swoją pamięć, w tym i tę negatywną, chorobotwórczą. Dziecko zapamiętuje te przeżycia na głębokim, nieuświadomionym poziomie. W życiu dorosłym pamięć ta wypływa w postaci programów zachowań, odruchowych reakcji, sposobu reagowania na życie. Matka podświadomie przekazuje dzieciom to, co przejęły z kolei od swoich matek. Psychoanaliza przyjmuje, że w tym okresie należy doszukiwać się przyczyn wszystkich nerwic i chorób psychosomatycznych.

Urazowe przeżycia jeśli nie zostały świadomie przepracowane, są wypierane do głebokich poziomów psychiki. Z tego miejsca, wpływają na nasze emocje, a nawet decyzje.

Aby osłabić bądź wyeliminować ten wpływ, potrzebna jest odreagowująca terapia, która oczyści relacje matka -dziecko. Jest sposób, który może pomóc odreagwać stres ciąży i porodu. Psychoterapia energetyczna stwarza możliwość przepracowania negatywne przeżycia.


Dziecko to wyjątkowe i niepowtarzalne dzieło natury.

Noworodek, niemowlę i dziecko do lat trzech to jeden, wielki narząd zmysłów. Materiał wyjątkowo plastyczny, podatny na modelowanie. W zależności od warunków w jakich wzrasta, efekt twórczości jest różny: wygląd jego ciała, stan zdrowia, równowaga psychiczna i osobowość. Fizyczność, stan zdrowia jest obrazem tego co dzieje się w emocjach i psychice dziecka. Coraz więcej rodziców jest świadomych tej zależności. Jako terapeutka pomagam ustalić emocjonalną przyczynę chorób i stanu psychicznego. Stosowana przeze mnie psycho-bio-energoterapia wspomaga proces harmonijnego rozwoju dzieci już od narodzin, a na przyszłość zapobiega lub łagodzi okres buntu nastolatków.


Psycho-bio-energoterapia a wyniki w szkole

Problemy w nauce, słaba koncentracja, pamięć, niechęć do nauki może być skutkiem napięć emocjonalnych. Dlatego też uwolnienie negatywnej pamięci może wydobyć z dziecka jego naturalny potencjał i dobre samopoczucie. Ustępują u nich różne dolegliwości, jak: nadpobudliwość, wycofanie, moczenie nocne, jąkanie, lęki, tiki, różne bóle, brak apetytu.


Wady postawy a życie emocjonalne

Skolioza często kojarzona jest tylko z brakiem równowagi mięśniowej. Na bazie wieloletnich doświadczeń wiemy, iż konieczne jest także przywracanie równowagi emocjonalnej. Dzieci ze skoliozą często są zablokowane bądź nadpobudliwe. Z pomocą przychodzi psycho-bio-energoterapia i chiropraktyka MTC. Rozluźnienie powięziowo-mięśniowe obejmuje całe ciało i daje możliwość usunięcia napięć i przywrócenia równowagi w organizmie.

U dzieci często występuje nieprawidłowe napięcie mięśniowe oraz asymetria położenia środka ciężkości. Doprowadza to najczęściej do skośnego ustawienia miednicy, skręcenia kości krzyżowej i powstania wygięć w odcinku L i Th kręgosłupa (skoliozy). Chiropraktyka umożliwia przywrócenie prawidłowej statyki miednicy i tułowia. Technika jest bezbolesna i bardzo przyjemna, co sprawia, że dzieci chętnie przychodzą na terapię.

W naszym życiu przeżywamy wiele urazów, stresów, przykrych zdarzeń, w których narażeni jesteśmy na silny lęk czy ból fizyczny. Ciągłe napięcie z powodu tzw. wyścigu szczurów, bycia szybszym, wydajniejszym, poddają się temu również nasze dzieci. Higienę psychiki powinniśmy traktować przynajmniej tak, jak dbałość o czystość ciała. Wówczas wiele chorób i dolegliwości nigdy by nie zaistniało. Urazy fizyczne mają w sobie też doznania psychiczne. Jeśli uwolnimy pamięć z urazowych przeżyć związanych z wypadkiem czy operacją, to może się okazać, że rana szybciej się zagoi.


PSYCHO- BIO- ENERGOTERAPIA DLA DOROSŁYCH

Terapia polega na likwidacji blokad emocjonalnych na poziomie ciała i psychiki oraz aktywizacji pola energetycznego człowieka - powraca harmonia psychofizyczna. Celem sesji jest poznanie energetyki własnych myśli, przekonań i emocji. Pacjent wspólnie z terapeutą odkryje, co go wzmacnia, a co osłabia, następnie zwiększa pozytywny wpływ myśli na stan zdrowia. Umiejętnie stosowana metoda pomaga w zwiększaniu swojego potencjału i zadowolenia z życia oraz uruchomia naturalne mechanizmy samouzdrawiania.

Połączenie bioenergetyki z terapią na mięśniach i powięziach rozwiązuje problem nadmiernej emocjonalności i jej skutków.

Jeśli pacjent jest zdecydowany na współpracę, tzn. oprócz bioenergoterapii i chiropraktyki wykonywanej przeze mnie, decyduje się na aktywne dochodzenie do zdrowia. Stosujemy wtedy medytację z wizualizacją. W czasie terapii uwalniam pamięć pacjenta, szczególnie tę nieuświadomioną, z negatywnych, chorobotwórczych zapisów. W ich miejsce organizm samorzutnie wprowadza treści pozytywne: można by ten proces określić przestrajaniem się w kierunku zdrowia. Następuje rozwój osobowości, poprawia się pamięć, inteligencja. Moi pacjenci uczniowie oprócz uwolnienia się od swoich podstawowych problemów osiągają średnio przynajmniej o jedną ocenę wyżej, a na uczenie się nie muszą już poświęcać tyle czasu, co dotychczas. Ustępują u nich różne problemy wychowawcze, w tym typowe dla okresu dojrzewania.


Jeśli macie Państwo do mnie pytania, zapraszam do rozmowy telefonicznej na mój prywatny numer 0 604 93 64 57.

mgr Ewa Kamińska

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ?

Rejestracja bezpośrednia od poniedziałku do piatku w godz. 9.00 – 18.00 pod numerem telefonu 0 604 93 64 57.

PROGRAM DLA ZDROWIA

ZDROWY KRĘGOSŁUP * RÓWNOWAGA ODPORNOŚCIOWA* METABOLIZM* ZDROWIE EMOCJONALNE

Ewa Kamińska - gabinet 
bioterapeutyczny w katalogu Gwiazdor