Stawy mają tendencję do szybkiego sztywnienia w miarę upływu lat, a pulsujący ruch je naoliwia, stymulując płyn w torebkach stawowych.
Duża część dolegliwości bólowych w obrębie narządu ruchu, w tym w obrębie kręgosłupa, spowodowana jest odwracalnymi zaburzeniami mechaniki.
Z pozoru błahe przyczyny, mogą przynieść poważne skutki. Warto zapobiegawczo, regularnie, poddawać się kontrolom kręgosłupa
Ludzie o prawidłowej postawie czują się zdrowo i tym zwracają na siebie uwagę, poprawia to ich szansę w świecie wszechobecnej konkurencji.
Chiropraktyka

Co to jest chiropraktyka McTimoney-Corleya?
Więcej na temat chiropraktyki w art. Chiropraktyka
Chiropraktyka (medycyna manualna) przywraca dobre zdrowie poprzez delikatne mobilizacje na kościach czaszki, kręgosłupa, miednicy oraz kończyn dolnych i górnych. Zabieg chiropraktyczny obejmuje mobilizacje stawów, mięśni, powięzi oraz narządy wewnętrzne.
Bezpieczeństwo - Wolna od powikłań neurologicznych!
Chiropraktyka McTimoney-Corley’a używa wyłącznie miękkich mobilizacji manualnych. Jest bezpieczna i odprężająca dla chorego, gdyż wykonywana jest opuszkami palców chiropraktyka. Ze względu na jej delikatność jest szczególnie doceniana przez dzieci i osoby w podeszłym wieku.
Na co pomaga?
Pomoc uzyskają pacjenci skarżący się na:
 • Bóle:
  • kręgosłupa, kończyn dolnych (podwichnięcia kręgów, rwa kulszowa, udowa, bóle bioder, kolan, stóp i in.)
  • miednicy, miednicy małej (kości ogonowej, krocza, genitaliów i in.) choroby układu krążenia, choroby układu moczowo- płciowego, dolegliwości u kobiet po porodzie
  • kończyn górnych (rwa ramienna, bóle barków, łokci, nadgarstków, dłoni, palców i in.) też mrowienie, drętwienie.
  • bóle w obrębie jamy brzucha, bóle klatki piersiowej, bóle głowy (migrenowe i in.), twarzy, żuchwy, szczęki, zębów, dziąseł, uszu i in.
 • Dolegliwości psychosomatyczne (nerwice, depresje, bezsenność, nadmierna pobudliwość u dzieci ).
 • Skoliozy i inne wady postawy (wysoka skuteczność!).
 • Dolegliwości, których przyczyn nie stwierdzono obiektywnymi badaniami lekarskimi.
Przebieg terapii
Terapia chiropraktyczna zaczyna się od przywrócenia symetrii miednicy i odblokowania stawów krzyżowo – biodrowych. Kolejnym etapem jest równoważenie kręgosłupa. Pracę na kręgach kręgosłupa, chiropraktyk wykonuje opuszkami palców z wykorzystaniem techniki tzw. odruchowego impulsu regulacyjnego. Technika ta jest również wykorzystana przy pracy na kościach czaszki. Końcowym etapem zabiegu chiropraktycznego McTimoney-Corleya jest usprawnienie stawów kończyn górnych i dolnych, wyrównanie długości kończyn dolnych oraz uwolnienie napięć mięśniowych.

Przeczytaj także Pierwsza wizyta
Osiągane efekty
Efektem zabiegu chiropraktycznego McTimoney-Corleya jest zmniejszenie, bądź też ustąpienie dolegliwości kręgosłupa i stawów, poprawa funkcjonowania wszystkich narządów oraz polepszone samopoczucie pacjenta.

Zapewnia to poprawne funkcjonowanie układu nerwowego i wydzielania wewnętrznego (hormonalnego). Przywraca naturalną zdolność organizmu ludzkiego do regeneracji – samoleczenia.
Terapia skolioz i wad postawy
Rodziców uczę jak samodzielnie w ramach profilaktyki obserwować swoje dziecko i rozpoznawać pierwsze oznaki zaburzeń narządu ruchu. Czytaj więcej skolioza.
Profilaktyka
14% upośledzenie ukrwienia nerwu prowadzi do 100% utraty jego funkcji!
Chiropraktyka McTimoney-Corley’a ma nie tylko zastosowanie do usuwania dolegliwości bólowych narządu ruchu, ale zajmuje szczególne miejsce w profilaktyce zdrowotnej w związku z jej całościowym – holistycznym charakterem, gdzie psychika i fizyczność to jedność. W terapii uwzględnia wpływ stresu na ciało. Zaleca się profilaktyczne wizyty kontrolne co 6 miesięcy, gdy pacjent nie odczuwa dolegliwości i prowadzi standardowy tryb życia lub co 4 miesiące, gdy prowadzi bardzo aktywny, często przeciążeniowy tryb życia. (WIĘCEJ W art. Profilaktyka)
Powyższe porady są uzupełniające do konsultacji lekarskiej.
Ewa Kamińska - gabinet 
bioterapeutyczny w katalogu Gwiazdor