Mózgowe porażenie dziecięce

Objawy MPD mogą być widoczne już u noworodka, mogą się objawić w II i III kwartale życia. MPD występuje w 2 przypadkach na 1000 urodzeń, a u dzieci z tzw. ryzyka w 5% przypadków.

Podejrzenie niepełnosprawności stanowi przesłankę do natychmiastowego podjęcia ćwiczeń rehabilitacyjnych i objęcia wszechstronną opieką rodziny dziecka.
Chiropraktyka MTC doskonale sprawdza się w rehabilitacji dzieci z MPD

Terapia w Gabinecie stanowi alternatywę wobec placówek pomocy dzieciom z uszkodzeniem mózgu o charakterze pobytowym. Przewagą oferty Gabinetu jest nie dostępna we większości ośrodków, turnusów terapia chiropraktyczna w połączeniu z działaniem naturalnego pola energetycznego. Pacjentami Gabinetu są dzieci i młodzież z wszelkimi dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego (mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, stany powypadkowe) oraz z rozwijającą się skoliozą. Pomagam również dzieciom z łagodniejszą formą zaburzeń układu nerwowego: nadmierne napięcie mięśniowe objawiające się asymetrycznym spłaszczeniem klatki piersiowej, główki i miednicy. Występuje również kręcz szyi, ograniczenie odwodzenia uda, odstawanie jednego ucha w porównaniu z drugim. Takie dziecko leżąc wygina się na kształt rogalika. Jest nadpobudliwe i cierpi z powodu kolki jelitowej, jest zagrożone rozwojem skoliozy.


UWAGA:
Terapia ma również zastosowanie w odzyskiwaniu sprawności osób dorosłych po udarach mózgowych i wylewach.


JAK CHIROPRAKTYKA POMAGA NIEPEŁNOSPRAWNYM

Pomagam dzieciom odzyskać symetrię ciała i zrównoważenie napięcia mięśniowego. Opuszkami palców wykonuję impulsację najbardziej napiętych okolic, kręgosłupa i czaszki. Następnie kołysząc mobilizuję miednicę (ulubiony przez dzieci ruch), kończyny. Uwalnianiam napięcia podpotyliczne. Jest to praca z całym ciałem dziecka. Pozwala odreagować cały stres trudnego porodu.

Delikatne mobilizacje manualne przywracają prawidłowe ustawienie kości czaszki, kręgosłupa, miednicy oraz kończyn górnych i dolnych.W rezultacie poprawia funkcjonowanie systemu nerwowego, wydzielania wewnętrznego, które mają wpływ na naturalną zdolność organizmu do regeneracji. W sposób możliwie delikatny, a jednak bardzo efektywny, równoważy układ ruchu i likwiduje takie objawy jak bóle stawów obwodowych, bóle kręgosłupa, nerwobóle.Terapia odblokowuje napięcia mięśniowe, rozluźnia obręcz barkową i biodrową. Pogłębia i reguluje oddech oraz poprawia ustawienie kości czaszki i szczęk. Rozluźnienie powięziowo-mięśniowej obejmuje całe ciało i daje możliwość usunięcia napięć w strukturze powięzi i przywrócenia równowagi w organizmie.

W wyniku przeprowadzonia pełnego zabiegu chiropraktycznego wystepuje:
  • rozluźnienia napięć
  • uzyskanie maksymalnie możliwej symetrii kręgosłupa
  • zniesienie dolegliwości bólowych
  • poprawy ogólnego samopoczucia
  • poprawy funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Połączenie bioenergetyki z terapią na mięśniach i powięziach rozwiązuje problem nadmiernej emocjonalności i jej skutków. Połączenie w jednym „ systemie” elementów każdej z dziedzin pozwala na zwiększenie efektywności terapii.

Dotyk oddziaływuje na Centralny System Nerwowy

Reakcja chorego przy zastosowaniu chiropraktyki McTimoney-Corley’a jest potwierdzeniem jej holistycznego działania. Często już podczas terapii, gdy mija ból i stres, pacjenci odreagowują napięcia. Poprawia się krążenie, stopy i dłonie są ciepłe, rozluźnienie mięśni brzucha, umożliwia przesuwanie się treści w jelitach – słychać kruczenie. Pojawia się senność. Jak to tłumaczyć? Tkanka skórna rozwija się z tych samych embrionalnych komórek, co centralny system nerwowy (CNS). Zatem terapeuta, dotykając zewnętrzną powłokę chorego, czyli skórę jest w bezpośrednim kontakcie z jego CNS i może oddziaływać na niego terapeutyczne. Terapia przebiega rytmicznie, co jest jej dodatkową zaletą. Impulsacja napięć mięśni twarzy, szyji, ramion pomaga przywrócić sprawność aparatu mowy.

Terapia dzieci z wyżej wymienionymi schorzeniami jest długotrwała i wymaga większej częstoliwośći zabiegów - ok. 2-3 w tygodniu po 30 – 60 min. każda. W przypadku potrzeby wsparcia finansowego na rehabilitację, można skorzystać z dofinansowania z poleconego funduszu (fundacji). Zapraszamy zatem do współpracy.


JAK UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ?

Rejestracja bezpośrednia od poniedziałku do piatku w godz. 9.00 – 18.00 pod numerem telefonu 0 604 93 64 57.

PROGRAM DLA ZDROWIA

ZDROWY KRĘGOSŁUP * RÓWNOWAGA ODPORNOŚCIOWA* METABOLIZM* ZDROWIE EMOCJONALNE

Ewa Kamińska - gabinet 
bioterapeutyczny w katalogu Gwiazdor